Logo Smeg

EUROCUCINA 2014

SMEG “MADE IN ITALY” BAŞARISINI PEKİŞTİRDİ

18/04/2014

Yine bu yılda Smeg, mutfak alanında tasarım, araştırma ve teknolojik gelişim ile ilgili en önemli fuar olan Eurocucina’daki lider firmalardan birisi oldu. 700m² lik standında Smeg, ziyaretçilerine tüm yeni ürünlerini  - 120 den fazla yeni kod altında gösterme imkanı buldu. Bu yıl ki stand, tüm yeni ürünleri ve özellikleri göstermek amacı ile 2012 yılındaki standtan daha büyüktü. 
Ustalık, yaratıcılık ve sofistikelik, tipik İtalyan tasarım değerleri olup, Smeg firmasının kendine özgün olmasını sağlamıştır. Bu da firmanın devam etmekte olan günümüz objelerine ruh katma sözü ile birleşmektedir. Salone del Mobile’de, Smeg ilk defa Dolce Stil Novo koleksiyonunun tasarım konseptini tanıttı – ilham vermeye, büyülemeye ve şaşırtmaya dayalı estetik. Lüks, tad ve esnekliğin eşsiz uyumu önceden varolan estetik ve fonksiyonel beklentileri sorgulayarak, stil sahibi mutfakların en gerekli parçası olmaktadır. Dolce Stil Novo ocaklarındaki ızgaralar tamamen ortadan kaybolarak, kuşlara, yapraklara, meyve ve kelebeklere yer açarak ocağı bir nevi tasarım çalışması haline getirmiştir. Smeg firmasının tasarım kapasitesi ayrıca geleneksel gözleri değiştirerek, Dolce Stil Novo modellerini tek bir ateş çemberine dönüştürmüştür. Böylece, son zamanlarda gaz ocaklar yapılan en önemli fonksiyonel gelişme olan %30 enerji tasarrufu sağlanmıştır.


   

Smeg firmasının eşsiz kimliği sadece kozmetik ile ilgili değildir – kozmetik işleri sadece firmanın orijinal tutkusunun ifadesidir. Aslında, Smeg firmasının İtalyan mirasının gerçek parçasıdır – tasarım ve yaratıcılığın zarifliği, orijinallik ve ürünlerin kalitesi. Stil ülkesinin tarihçesine bağlı olarak, Smeg cihazları pratik gereksinimlerin ötesinde tadın gelişimini sağlamaktadır. İşte bu ruh ile aşağıdaki ürünler tasarlanmıştır: soğutmada lüks arayan insanlar için ankastre yüksek performans buzdolapları ve şarap soğutucuları, 2 ankastre barbekü, Victoria ve Klasik gibi yeni estetik seriler ve tasarımlar; ki ilkinin sonucunda Küçük ev aletleri ortaya çıkartılmıştır. Deepdesign stüdyo’dan Matteo Bazzicalupo ve Raffaella Mangiarotti ile yapılan ortak çalışma sonucunda ortaya çıkan bu özel proje derin araştırmaları onaylayarak ve Smeg firmasının geçmişi tekrar keşfetmesini ve fonksiyonellik için modern gereksinimler ile birleştirilmesi sağlanmıştır. Küçük ev aletlerinin üretilmesi ile Smeg kendini tamamen yeni bir piyasada bularak, İtalyan stilini - teknoloji ve tasarım anlamında – en iyi şekilde ifade etmektedir.

Salone del Mobile’in 53. Sayısı toplam 357, 212 ziyaretçi 2013 fuarına göre %13 oranında bir artışı kayıt etmiştir. 2014 sayısında Milano şehrinin fuar ile arasında derin bir sinerji yakalandığı görülmüştür.