Logo Smeg

SMEG 2014 GOOD DESIGN ÖDÜLLERİNDE PARLADI

Smeg atmış dördüncü good desıgn ödüllerinde beş ödül alarak dördüncü başarılı yılı geride bıraktı.

Bu yıl, Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design’ın seçilmiş jürisi – Amerika Birleşik Devletleri’nin en etkili kültürel enstitüsü  - ve European Centre for Architecture, Art, Design and Urban Studies, Smeg firmasına sayılı Good Design Ödüllürini layık gördü.

Endüstriyel tasarım alanında son teknoloji ürünler konusunda uluslar arası bilinirliği olan Good Design ödülleri 1950 yılından beri tasarım, gelişim ve estetik alanında en prestijli ödüllerden biri olarak bilinmektedir.

2014 yılında, beş Smeg ürünü uluslar arası alanda bilinir oldu: mimar Guido Canali tarafından tasarlanan kuş motifli ocak konsepti ve 45 cm şarap soğutucu, her ikisi de Dolce Stil Novo koleksiyonunda yer almaktadır. İtalyan tasarım stüdyosundan Raffaella Mangiarotti ve Matteo Bazzicalupo tarafından tasarlanan küçük ev aletlerinden stand mikser ve ekmek kızartma makinesi; ve zamansız stili ve Smeg şıklığını mükemmel bir şekilde anlatan 90 cm Victoria serisi kuzineler.

Bu yeni ödüller takdir edilen ve değerlidir. 2014 yılı firma tarihindeki en üretken yıllardan biri olmuştur ve 2014 Good Design ödülleri Uluslar arası tasarım alanında Smeg markasını İtalyan stil ve mükemmelliğinin sembolü olarak göstermesinin kanıtı olmuşturVittorio Bertazzoni, Smeg CEO”