Logo Smeg

Sicily is my love2016 Salone del Mobile di Milano; Milano Tasarım Fuarı sırasında, Smeg ve Dolce&Gabbana markalarının son işbirliği olan – Sicily is my Love tanıtıldı.  Bu renkli işbirliği iki markanın geçen sene tanıtılan Sicilyalı sanatçılar tarafından el ile boyanmış olan Frigorifero D'Arte  koleksiyonundan sonraki ikinci işbirliğidir. Buzdolabı gibi, yeni küçük ev aletleri de Dolce&Gabbana imzalı dekoratif tasarımlarla donatılmıştır.

Ekmek kızartmalar, narenciye sıkacaklarıkahve makinelerisu ısıtıcılarblenderlar, stand mixerler ve slow juicerlar ; hepsinde sarı limonlar, narenciyeler, frenkincirleri ve parlak kırmızı kirazlar gibi tipik Sicilya’ya özgü dekoratif motifler kullanılmıştır. Ayrıca, Tapınak vadisindeki Yunan tapınağı Castor ve Pollux’un resmedilmeye değer kalıntıları ile çevrelenmiş büyüleyici Etna dağının görüntüsünden ve Güney İtalya sahillerinin manzaralarından ilham alan kibar çiçek motifleri ve akantus yaprakları ile biçimlendirilmiş trinacrie & cartocci motifleri yer almaktadır.

Tüm simgeler ayrılmaz bir şekilde Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’nın evi olan Sicilya ile bağlantılıdır.

SANAT ESERLERİ – ANLATILACAK UZUN BIR HIKAYE

Yemek hazırlama hiç bu kadar heyecan verici olmamıştı ve tabii ki de bu kadar renkli! Güney İtalya’nın ve Sicilya adasının, tarihi ve gelenklerinden ilham alan, Dolce ve Gabbana ile Smeg ortaklığı ile tasarlanmış eşsiz küçük ev aletlerine göz atınız. Modeller yakında hazır olacaklardır.